افزایش تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی تا ۵ سال

افزایش تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی تا ۵ سال

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات های مستقیم و افزایش مدت زمان تقسیط بدهی بنگاه های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال خبر داد

به گزارش ایلنا، میثم زالی گفت: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به رفع مشکلاتی که امسال به‌طور فراگیر برای بنگاه‌های تولیدی به وجود آمده تلاش می‌کند با حمایت موثر از تولیدکنندگان این مشکلات را رفع کند.

وی افزود: ابتدا طی مصوبه‌ای درخواست افزایش مدت زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳ سال به ۵ سال را به جلسه سران قوا اعلام کرد که این مصوبه در جلسه روز گذشته بررسی و تصویب شد. بنگاه‌های تولیدی مشروط به ارائه برنامه مشخص و اجرایی برای تثبیت و ارتقاء تولید و اشتغال می‌توانند درخواست خود را به کارگروه‌های استانی اعلام تا در صورت تایید اولیه کارگروه استانی و تایید نهایی ستاد در تهران، از این مزیت بهره مند شوند.

دبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تصریح کرد: طبق ماده ۱۶۷ وزارت امور اقتصادی و دارایی یا سازمان امور مالیاتی کشور می‌توانست، نسبت به مودیانی که قادر به پرداخت بدهی مالیاتی خود اعم از اصل و جریمه به طور یکجا ‌نبودند، از تاریخ ابلاغ مالیات قطعی بدهی مربوط را حداکثر به مدت سه سال تقسیط کند که هم اکنون این مدت زمان به ۵ سال افزایش پیدا کرد.

پایگاه وب حسابداران مجرب تحلیلگران داده ارقام – (مهدی غفاری عضو انجمن حسابداران خبره ایران)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *