صدور صورتحساب الکترونيکي وثبت دقيق معامالات

خبرگزاري آريا- نمايندگان مردم در خانه ملت در پي اصلاح نحوه ارتباط سازمان مالياتي و موديان، سازمان را در صدور صورتحساب الکترونيکي و ثبت دقيق معاملات در سامانه موديان، ارائه آموزش و مشاوره‌هاي فني و غيرمالياتي به موديان و … مختار گذاشتند.
به گزارش خبرگزاري آريا، نمايندگان در جلسه علني امروز (چهارشنبه، ۱۲ دي) مجلس شوراي اسلامي در جريان بررسي اصلاحات لايحه نحوه استفاده، نگهداري و نظارت بر پايانه فروشگاهي (صندوق مکانيزه فروش) با ماده (۲۶) اين لايحه با ۱۵۱ رأي موافق، ۳۱ رأي مخالف و ۳ رأي ممتنع از مجموع ۲۱۶ نماينده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در ماده (۲۶) اين لايحه آمده است: سازمان مي‌تواند جهت حصول اطمينان از عملکرد صحيح موديان در خصوص صدور صورتحساب الکترونيکي و ثبت دقيق معاملات در سامانه موديان، اطمينان از انجام تکاليف قانوني توسط موديان، ارائه آموزش و مشاوره‌هاي فني و غيرمالياتي به موديان، پشتيباني و استانداردسازي تجهيزات مورد استفاده موديان و دريافت استعلامات مورد نياز، از جمله گزارش‌هاي الکترونيکي پرداخت، از خدمات شرکت‌هاي معتمد ارائه کننده خدمات مالياتي استفاده کند.
شرايط، نحوه انتخاب، چگونگي ارتباط با سازمان و موديان، تعيين تعرفه‌ها و ساير مقررات مربوط به شرکت‌هاي معتمد ارائه کننده خدمات مالياتي به موجب آين‌نامه‌اي است که ظرف مدت شش ماه از تاريخ لازم‌الاجراء شدن اين قانون توسط کارگروه راهبري سامانه موديان تهيه مي‌شود و به تصويب وزير امور اقتصادي و دارايي مي‌رسد.
نظارت بر حسن اجراي اين قانون بر عهده کار گروه ياد شده بوده و کارگروه مزبور موظف است هر شش ماه گزارش عملکرد سازمان را در اين خصوص به کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي ارائه کند.
نمايندگان مجلس همچنين تبصره (۲) ماده (۱۸) اين لايحه را که به دليل خلاف برنامه بودن به دو سوم رأي نياز داشت را با ۱۷۰ رأي موافق، ۱۶ رأي مخالف و ۶ رأي ممتنع از مجموع ۲۱۸ نماينده حاضر در جلسه به تصويب رساندند.
در تبصره (۲) ماده (۱۸) اين لايحه آمده است: جوايز موضوع اين ماده تا ميزان معافيت ماليات بر درآمد حقوق موضوع ماده (۸۴) قانون ماليات‌هاي مستقيم براي هر شخص در سال از شمول ماليات و تسليم اظهارنامه مالياتي مربوط به اين جايزه، معاف مي‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *