نمونه روشهای رزومه نگاری مدیر مالی بمنظورکسب درآمدعالی سالیانه

اشاره : تهیه رزومه شغلی مدیرمالی برای افراد با تجربه در شغل مدیریت مالی یک ضرورت است ، به همین منظور یک نسخه رزومه شغلی مدیر مالی که مربوط به یک مدیرمالی باتجربه در شرکتهای سهامی است با کمی تغییرات در اطلاعات شخصی ارایه می گردد.

 

تنظیم رزومه شغلی عالی بعنوان یک مهارت و ویژگی ممتاز برای ورود به بازارکار حسابداری محسوب می شود. بویژه برای کسانی که از تجربه وتخصص بالایی برخوردارند.

چندی پیش برای یک شرکت فعال صنعتی آگهی فراخوان دعوت به همکاری برای سمت های مدیر مالی ،رئیس حسابداری و حسابدارباتجربه در رسانه ها منتشر کردیم .

طی چند نوبت آگهی تعداد زیادی رزومه دریافت کردیم،با بررسی رزومه های دریافتی متاسفانه حتی یک رزومه موثر که رعایت نکات با اهمیت و کلیدی در آن شده باشد مشاهده نکردیم.

به چند نمونه از اشتباهاتی که در رزومه ها دیده شد در زیر اشاره می شود.

۱.عده ای فقط سوابق تحصیلی و نام شرکتها و موسساتی که در آنها کار کرده بودند در رزومه آورده بودند .

۲.عده ای دیگر هم فقط نام نرم افزارهایی که آموزش دیده بودند را ذکر کرده بودند.

۳. افرادی هم بادرج مبلغ حقوق درخواستی تقاضای همکاری کرده بودندکه معمولا در رزومه درج حقوق معمول نیست.

۴. تعدادی از درخواست های اشتغال در قالب نامه رسمی اداری با مختصری از سوابق ارسال شده بود.

۵. یکی از رزومه ها که ازطرف خانمی ارسال شده بود در قسمت مشخصات فردی خود را دارای کارت پایان خدمت معرفیکرده بود، البته نشاندهنده کپی بودن رزومه بود که بدون دقت به مندرجات رزومه با تغییر نام ارسال شده بود.

۶. در مواردی دیده شد که عده ای از متقاضیان اشتغال هنوز تفاوت رزومه شغلی با پرسشنامه استخدامی را نمی دانند،بعضی پرسشنامه های استخدامی محل کارخود را پرکرده و بعنوان رزومه شغلی فرشتاده بودند.

۷. در چند رزومه دیده می شدسابقه شغلی کوتاه ولی محل کار متعدد

۸. و همچنین رزومه هایی با غلط های املایی ارسال شده بود مثلا فارغ التحصیل را با حرف ق نوشته و اظهارنامه را با حرف ض نوشته بودند.

همه اینها نشان از این است که دوستان متقاضی اشتغال برای مهارتهای ارتباطی با بازارکار حسابداری اهمیتی قائل نیستند.

ولی با وجود تعداد زیاد متقاضیان اشتغال هر گونه مزیت و مهارتی که باعث متمایز شدن و مطرح شدن متقاضی اشتغال در فرایند استخدام بشود شانس موفقیت متقاضی را برای ورود به بازار کار چند برابر افزیش می دهد.

اگر شمابهترین و باتجربه ترین فرد متخصص حرفه خودتان هم باشید ، اگر مهارت معرفی خود به بازار کار را نداشته باشید،هیچکس متوجه تجربه و مهارت شما نخواهد شد.

 

 

بنابراین باید گفت می توانیم از نیروی فکر و استعداد و تلاش خود به درآمد های قابل توجه دست پیدا کنیم.

 

شاد و موفق و پر انرژی باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *