چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

وب‌سایت گجت نیوز: چانگان سی اس ۸۵ (Changan CS۸۵) جزو نخستین کراس اوور‌های کوپه جذاب بازار چین محسوب می‌شود. در ادامه مشخصات و امکانات این خودرو را بررسی می‌کنیم.

چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

مدتی است کراس اوور‌های کوپه توسط خودروسازان آلمانی به بازار‌های جهانی عرضه می‌شوند که به دلیل محبوبیت زیاد این خودروها، سایر خودروسازان جهان نیز پا به این عرصه گذاشتند. خودروسازان چینی که همواره در صنعت خودرو با پیشرفت چشمگیری به جلو حرکت می‌کنند، از این فرصت استفاده کرده و گام بزرگی در تولید کراس اوور‌های کوپه برداشته‌اند. چانگان سی اس ۸۵ نمونه‌ای از شاهکار خودروسازان چینی در عرصه تولید خودرو‌های کراس اوور محسوب می‌شود. در ادامه مشخصات و امکانات این کراس اوور را بررسی می‌کنیم.

چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

بررسی چانگان سی اس ۸۵

طراحان با استفاده از زبان طراحی جدید شرکت چانگان نمای جلویی این خودرو را طراحی کرده‌اند که البته در نمای عقبی شاهد الگو گرفتن از محصولات بی ام و هستیم. به طور کلی استایل بیرونی زیبا و هماهنگی در خودرو چانگان سی اس ۸۵ دیده می‌شود و این خودرو را در ردیف کراس اوور‌های زیبا و جذاب قرار می‌دهد. چانگان در طراحی این کراس اوور کوپه از کراس اوور میان‌سایز سی اس ۷۵ الگو گرفته شده است که این مدل نیز در سال گذشته به‌روزرسانی شده است.

چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

طول خودرو چانگان سی اس ۸۵ حدود ۴.۷۲ متر است و از مدل سی اس ۷۵ حدود ۷ سانتی‌متر کشیده‌تر است. عرض این خودرو ۱.۸۴ متر و ارتفاع آن نیز ۱.۶۶ متر است که در مقام مقایسه با سی اس ۷۵، حدود ۵ میلی‌متر باریک‌تر و حدود ۳۰ سانتی‌متر کم‌ارتفاع‌تر است. فاصله محوری کراس اوور کوپه چانگان سی اس ۸۵ حدود ۲.۷۰ متر بوده که نسبت به سی اس ۷۵ حدود ۵ میلی‌متر بیشتر است.


مشخصات فنی

چانگان سی اس ۸۵ در دو مدل با موتور‌های بنزینی متفاوت به بازار عرضه می‌شود. اولین موتور این خودرو یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو است که قدرتی معادل ۱۸۰ اسب بخار تولید می‌کند و موتور دوم نیز یک پیشرانه ۲ لیتری توربو با توانایی تولید ۲۳۵ اسب بخار قدرت است. قدرت تولید شده از این موتور توسط گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

خودرو چانگان سی اس ۸۵ قابل قیاس با بی ام و ایکس ۴ یا مرسدس بنز GLC نیست، اما این کراس اوور کوپه چینی در نوع خود خودرویی بسیار مناسب به‌شمار می‌رود که یک خودروساز چینی توانسته است آن را تولید کند. قیمت این خودرو از ۱۴۰ هزار یوآن معادل ۲۰ هزار و ۷۰۰ دلار شروع شده و به ۲۰۰ هزار یوآن برابر با ۲۹ هزار و ۵۰۰ دلار نیز می‌رسد. اگر این خودرو را با با بی ام و ایکس ۴ مقایسه کنیم، این خودرو آلمانی با قیمت ۷۱ هزار و ۷۰۰ دلار در بازار چین عرضه می‌شود.

چانگان سی اس ۸۵؛ آشنایی با کراس اوور کوپه جذاب چینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *